Merkury w retrogadacji - co nam niesie?
Co to jest retrogradacja planet?
Każda z planet co pewien czas tak się ustawia na swojej orbicie, że z Ziemi widać, jakby na tle gwiazd zostawała z tyłu. Wyobraź sobie, że Słońce, Ziemia i np. Jowisz ustawione są na jednej linii. Ale ponieważ Ziemia „jedzie” poprzez kosmos szybciej od Jowisza, to widzimy, jak Jowisz zostaje z tyłu na tle gwiazd. Z naszego punktu widzenia wygląda, jakby się cofał. Oczywiście, jest to pozorny ruch.
I to właśnie nazywamy wstecznym biegiem planet, czyli retrogradacją. Dalekie planety cofają się na niebie przez prawie pół roku. Merkury, jako planeta najbliższa Słońca, także lubi tak spędzać czas – porusza się wstecz przez 20% czasu. Jednorazowe wycofanie u Merkurego trwa średnio 24 dni, u Wenus 42 dni, u Marsa 80 dni. Tylko Słońce i Księżyc zawsze poruszają się do przodu – na tle nieba, w porównaniu z gwiazdami, przesuwają się w lewo. Astrologowie retrogradacji nie lubią, bo zapowiada zamęt i zamieszanie. Rzeczywiście, musimy teraz być podwójnie uważni!
Skutki Merkurego w retrogradacji
● uciekający dzień tygodnia, kiedy przez roztargnienie wyruszasz do urzędu lub pracy w niedzielny wczesny poranek
● czeskie błędy, kiedy zamiast 69 piszesz 96 i pomyłka w adresie lub ważnym dokumencie gotowa
● zabawa w „gdzie ja to położyłem", kiedy zostawiasz swoją rzecz w najdziwniejszym miejscu, a potem przez następne pół godziny biegasz w panice po całym domu
● literówki w hasłach, nazwach plików i numerach kont, kiedy nagle okazuje się, że coś się skasowało lub zniknęło
● pomyłki w imionach i tytułach, kiedy nowego prezesa firmy na dzień dobry mylisz z dostawcą kanapek
● szalejąca nawigacja GPS, kiedy zamiast do Skaryszewa trafiasz do Skaryszewy
Unikniesz tego chaosu, jeśli nie dasz się poganiać i będziesz w spokoju wszystko sprawdzać. Niestety, gdy Merkury jest w retro, ludzie tracą głowę i niepotrzebnie się spieszą.