Jak używać wahadełka?
Wahadełko jest doskonałym narzędziem, aby dostać odpowiedzi na wiele pytań. Bo wahadło to swego rodzaju antena, przez którą możesz nawiązać kontakt ze źródłami mocy – nie tylko wesprą cię energetycznie, ale też podpowiedzą, jaka ścieżka będzie dla ciebie właściwa.
Wybierz odpowiednie wahadełko
Jest wiele rodzajów wahadeł, ale dla początkującego najlepsze są najprostsze i najbezpieczniejsze: z kryształu czy kamieni półszlachetnych (tzw. czakralne, doskonałe do badania działania czakr), drewniane, okrągłe.
Możesz też zrobić swoje własne wahadło. Jego rolę w zasadzie spełni każdy zawieszony na nitce przedmiot – na przykład obrączka albo spory guzik z nóżką. Najważniejsze jest, byś lubiła tę rzecz, bo będzie się ona kontaktowała z twoją podświadomością! Długość sznureczka powinna wynosić około 20 cm.
Każde z takich wahadełek może zapewnić ci połączenie twojej podświadomości z energiami otaczającego cię świata.
Jak używać wahadełka?
Najpierw musisz przygotować się do pracy z wahadłem. Nie bój się. Pamiętasz, jak to było z nauką jazdy samochodem, rowerem albo upieczeniem pierwszego ciasta? Wszystko wydawało się takie trudne. A jednak, krok za krokiem, zdobyłeś wiedzę, która obecnie nie wydaje ci się ani skomplikowana, ani tym bardziej niepojęta czy przerażająca. Podobnie jest z nauką skupiania się i osiągania czystości umysłu, która zezwoli na swobodny przepływ energii przez twoje ciało i uzyskanie prawidłowych odpowiedzi, które są pozbawione zewnętrznych wpływów.
Uspokój się i pomyśl o czymś przyjemnym, taki nastrój zapewni precyzyjne odpowiedzi wahadełka. Usiądź wyprostowana przy stole, nie krzyżuj nóg, łokieć oprzyj na blacie.
☞ Jeśli jesteś praworęczna, chwyć wahadło prawą ręką, gdy leworęczna – lewą. Magia jest jednak nieprzewidywalna, więc sprawdź, jak jest ci najwygodniej!
☞ Teraz musisz znaleźć miejsce na sznureczku (nitce), gdzie zrobisz supeł – za niego będziesz trzymać wahadło. Koniec sznurka przyłóż do czubka środkowego palca dłoni, którą będziesz się posługiwać, i zmierz odległość do przegubu. Tu zawiąż supeł.
☞ Chwyć supełek między palec wskazujący a kciuk, tak aby wahadło zwisało swobodnie. Resztę nitki ukryj w dłoni. Stuknij końcem wahadła trzy razy o blat stołu – zawsze tak oczyszczaj ciężarek przed zadaniem mu pytania oraz po skończonej pracy.
Zapytaj wahadełko o radę
Możesz konsultować się ze swoim wahadełkiem tak często, jak tylko chcesz – a im częściej, tym lepszych podpowiedzi będzie ci udzielać. Inaczej mówiąc, po pierwszym okresie fascynacji nie odkładaj go na półkę, gdzie się zakurzy, bo stracisz z nim kontakt i trzeba będzie zaczynać od początku.
Zanim jednak poprosisz wahadło o odpowiedź, musisz zrozumieć, co ono mówi, czyli kiedy mówi „tak”, a kiedy „nie”.
Ustaw dłoń z wahadłem np. nad szklanką z mlekiem i zadaj pytanie: „Czy to jest mleko?”. I zobacz, w którym kierunku wahadło zacznie się kręcić. Potem spytaj np. „Czy to jest kot?”. Oczywiście powinno teraz kręcić się w przeciwną stronę. W ten sposób będziesz wiedział, jak wahadło mówi „tak”, a jak „nie”. Odpowiedź neutralna to taka, gdy wahadełko pozostaje w bezruchu.
Jeśli wahadełko ciągle zmienia ruch – raz kręci się w prawo, raz w lewo, jakby nie mogło się zdecydować, może to znaczyć „nie wiem” lub „nie jesteś jeszcze gotowa poznać odpowiedź na to pytanie”. Wtedy zapytaj za kilka dni.
Uzdolnienia radiestezyjne mają prawie wszyscy, choć trzeba je wytrwale ćwiczyć. Będą dni, kiedy znajdziemy odpowiedź na wiele pytań. Jednak nie należy używać wahadła, gdy jesteśmy chorzy, zmęczeni lub czujemy zły wpływ pogody. Nasza biowitalność wtedy obniża się i poziom uzdolnień radiestezyjnych może być o wiele niższy. Musimy też słuchać intuicji, która czasami może ostrzegać nas, abyśmy nie dokonywali odczytu, nawet jeśli ktoś nas o to prosi. Wahadło nie służy do popisywania się w towarzystwie!
Aby sprawdzić nasz aktualny poziom „mocy”, lewą rękę kładziemy na splot słoneczny, a w drugą bierzemy wahadło tak, by znalazło się na wysokości splotu. Pytamy o naszą wrażliwość i liczymy obroty wahadła: im ich więcej, tym nasze możliwości są większe. Jeśli wahadło wykonało mniej niż 10 obrotów, nie bierzemy się do pracy.
Do czego przyda się wahadełko?
Wahadełko nie tylko odpowie na Twoje życiowe rozterki i pytania. W rękach specjalisty może służyć do diagnozowania chorób , znakomicie nadaje się także do badania aury i terapii kolorami.
Wielu ludzi sprawdza wahadłem, jaki różne substancje mają wpływ na ich organizm. Aby np. sprawdzić, czy cukier jest dla ciebie szkodliwy, rozsyp go na stole i zapytaj wahadła. Albo rozsyp cukier i kawę 20 cm od siebie, wahadło umieść pośrodku i spytaj, czy ich połączenie jest dla ciebie zdrowe. Jeśli wykona ono proste ruchy łączące te substancje, odpowiedź brzmi „tak”. Jeśli buja się w poprzek – „nie”.
Wahadłem możesz także sprawdzić, czy ktoś ma gorączkę. Poproś go, by położył się, a ty stań obok niego z wahadełkiem i umieść je nad klatką piersiową badanego. W myślach zapytaj, czy temperatura przekracza 37˚C. Gdy wahadło potwierdzi lub zaprzeczy, pytaj dalej, dodając albo odejmując po pół stopnia. Jeśli ciągle się uczysz pracy z energiami, zawsze sprawdzaj swój wynik z termometrem.
Szukasz wahadełka? Znajdziesz je TU < - klik
Tekst: Wróżka Berenika
Foto: Unsplash