Tak jak w zimie, pozbawieni energii, mamy potrzebę otaczać się nasyconymi czerwieniami i ciemną zielenią, tak w okolicach wiosny intuicyjnie sięgamy po jasne, czyste i słoneczne tony. To nasza dusza odradza się i potrzebuje ożywczej mocy!
Oto kolory, które zapewnią ci dobry start w nowy cykl życia!
Zielony: nadzieja i sukces
Wielkanocna zieleń jest jasna, soczysta, jak barwa młodej trawy. Ten kolor – kojarzony z początkiem i wzrostem – oznacza rozwój, ekspansję oraz wszystko to, co spontaniczne i nieoczekiwane. Niesie nadzieję, wiarę, że tym razem w końcu się uda, niezależnie jak wiele mamy za sobą cierpień i rozczarowań. W kontaktach z najbliższymi przywraca harmonię, pomaga uleczyć złamane serce, wybaczyć, zapomnieć o przeszłości i budować nowe szczęśliwe relacje. Nie może go zabraknąć na wielkanocnym stole, gdyż przyciąga pieniądze i sprzyja rozwojowi kariery.
☛ Jako barwa czakry serca, bardzo korzystnie działa na układ nerwowy, łagodzi stres, odpręża.
Żółty: wiara i kreatywność
Budzi w nas radość, optymizm, ekscytację. Symbolizuje blask bijący od zmartwychwstałego Chrystusa. Wiosenny żółty jest bardzo jasny, słoneczny. To kolor wielu wiosennych kwiatów – żonkili, forsycji, mleczów, jaskrów. Emanująca z niego energia przegania troski i czarne myśli, wzmacnia wiarę we własne możliwości. Inspiruje, przynosi twórcze pomysły, pobudza do aktywności, pomaga się komunikować.
☛ Gdy na stole postawisz żółte kwiaty lub położysz serwetki w tym kolorze, goście łatwiej przełamią lody i będą ze sobą chętniej rozmawiać, nawet jeśli słabo się znają lub niezbyt się lubią.
Biały: wolność i nieograniczone możliwości
Biel symbolizuje dzień i czystość, dobro, boskość, ostateczne zwycięstwo światła nad ciemnością. Jest początkiem każdej innej barwy, tak jak nowe życie. Oznacza wolność i nieograniczone możliwości. W magii biały, jako barwa odbijająca inne kolory (fale światła), chroni przed złem (czernią, która pochłania wszystko), przywraca duchową równowagę, pozwala spojrzeć na swoje życie z dystansem. Przypomina, że sprawy materialne przemijają, a to, o co naprawdę warto dbać, to nieśmiertelna dusza. Biały kolor wzmacnia duchowość, egzorcyzmuje przestrzeń, sprowadza łaskę oraz błogosławieństwo.
☛ Czysty, krystaliczny biały jest kolorem zimy, dlatego wielkanocna biel powinna być złamana różem, jak płatki kwiatów jabłoni, wiśni czy magnolii.
Szary: pokora i neutralność
Nie kojarzy ci się z Wielkanocą? Niesłusznie. Przecież to właśnie szarość jest barwą bazi, futra wielkanocnego zajączka oraz soli, która niegdyś była właśnie szara, nie jak dziś, oczyszczona i biała. Symbolizuje pokorę Jezusa, który oddał życie za nasze grzechy. Jest w połowie drogi między bielą a czernią i oznacza neutralność, wyciszenie, całkowity spokój.
☛ Szary – podobnie jak sól – to magiczna ochrona. Neutralizuje wszelkie wpływy – zarówno pozytywne, jak negatywne. Pomaga chronić to, co posiadamy, jest jak niewidzialna zasłona, za którą możemy ukryć się przed złym okiem nieżyczliwych ludzi. Plotkarzom i intrygantom zamyka usta. Jeśli więc masz w rodzinie jakiegoś mąciwodę, postaw przy nim chociażby wazon z gałązkami bazi.
Uwaga! Warto poszerzyć trochę powyższą paletę barw i pisanki pomalować także na:
czerwono – wzmacniają miłość,
niebiesko – zagwarantują spokój i bezpieczeństwo,
brązowo – pomnożą majątek,
fioletowo – zapewnią łaskę i opiekę sił wyższych.
Katarzyna
fot. shutterstock