Znaki zodiaku - którzy to najwięksi awanturnicy?
Największym awanturnikiem jest Baran. Wiadomo – pierwszy znak zodiaku musi być pierwszy! A jak nie, to zawsze się o to ostro wykłóci. Bądź pewien, że w starciu z nim zostaniesz zmiażdżony oraz poznasz, co to agresja.
Tym samym poczęstuje cię Koziorożec. Uważaj, jest opanowany, ale do czasu. Wyprowadzony z równowagi potrafi zamienić się w bestię, która bezwzględnie wskaże ( i ukarze!) winnego domniemanych grzechów!
Do upadłego awanturować się będą Bliźnięta, ale raczej dlatego, że kochają wymądrzanie się. Kiedy spotkają Strzelca, mistrza gorących dysput, wymianie zdań nie będzie końca. Ten osobnik w obronie swoich idei oraz pomysłów na zbawienie świata nie ustąpi, sięgając po coraz to inne, mocno wykoncypowane argumenty.
Najbardziej emocjonalnie do kłótni podchodzi Skorpion. I jest przy tym nieprzewidywalny. Może zafundować nam dłuuugie oraz bardzo ciche dni, złośliwie i celnie wbijać szpile albo urządzać dzikie awantury z rwaniem włosów z głowy włącznie.
Równie teatralnie robi awantury Rak. Uczuciowy i wrażliwy zalewa się łzami niczym fontanna. To też jest rodzaj ataku. Kiedy chce coś na kimś wymóc, obraża się. Jest w tym mistrzem. Podobnie działają Ryby. Tylko że one płaczą cicho, wycofując się do najodleglejszego kąta. Przyjmują rolę ofiary. I co im zrobisz? Nie żal Ci ich, choćby odrobinę? I już emocjonalny szantaż mamy gotowy!
Niezły cyrk robi Lew. W kłótni zachowuje się jak pierwszoplanowy aktor na scenie. Jest groźny niczym prawdziwy lew, jeśli ugodzisz w jego poczucie własnej wartości. No i lubi dominować, więc nie licz na to, że ustąpi.
Do kłótni na pewno nie jest skory Byk. Uprzejmy i spokojny, rzadko krzyczy. Rozwściecza się tylko wtedy, gdy ktoś grozi jego bliskim oraz stanowi posiadania. Spróbuj zabrać jego życiowe przyjemności, a ruszy do szarży.
Grzeczna Panna jest zbyt delikatna na konfrontację oraz zbyt lękliwa. Jej obroną jest zamykanie się w sobie, ewentualnie logiczne tłumaczenie sprawy i analizowanie uczuć. Jak dasz jej czas, wróci do Ciebie z przemyśleniami.
Jeszcze chłodniej reaguje Wodnik, ponieważ uważa, że jest ponad jakieś tam swary. Jego atakiem i obroną jest obojętność - żyje w swoim świecie i innych śmiertelników niezbyt go obchodzą. Ostatnie miejsce w konkursie na kłótnika zajmuje Waga. Królowa dyplomacji brzydzi się awanturami. Przecież to nieelegancko. Czy nie lepiej pójść na kompromis, a swój cel osiągnąć urokiem?
fot. unsplash