Pełnia Księżyca wpływa na człowieka
Wpływ pełni na psychikę
Jednym z najczęściej obserwowanych efektów pełni to trudniejsze zasypianie, pobudzenie psychiczne, ale też... wzrost przestępczości. Jeśli w pełnię Księżyca czujesz się rozbity i podenerwowany, dzieje się tak z kilku powodów. Po pierwsze światło Księżyca jest wtedy mocniejsze, a jego jasność może wpływać na trudności ze spaniem. Brak snu to jeden z bodźców, który najsilniej wpływa na obniżenie nastroju. Możesz czuć apatię lub rozdrażnienie, a czasem nawet wpływ pełni na człowieka objawia się przypływem agresji i silnej złości. Przypomnijcie sobie wszystkie historie o wilkołakach!
Fazy Księżyca mają różny wpływ na człowieka. Na przykład pierwsza kwadra Księżyca wpływa na podświadomość. W trzeciej kwadrze mamy ochotę porządkować - dosłownie i w przenośni. Z kolei podczas nowiu dobrze jest planować, marzyć, wysyłać intencje. Ale to pełnia Księżyca działa na nas najsilniej. Można powiedzieć, że Księżyc w tej fazie jest niczym wielkie pole magnetyczne, który wywiera na nas presję. Dlatego w czasie pełni Księżyca możesz poczuć się przytłoczony lub osowiały. Nie możesz działać, co powoduje dodatkową frustrację. Dzieje się tak, gdyż pobudzenie psychiczne nie idzie w parze z wydolnością fizyczną. Pełnia Księżyca działa na nas osłabiająco. Wielu nauczycieli jogi zaleca nie wykonywać w czasie pełni żadnych ćwiczeń, a raczej skupić się na oddychaniu i skorzystaniu z technik relaksacyjnych.
Wpływ pełni na samopoczucie
Twoja głowa w czasie pełni może szaleć, a ciało będzie odmawiać ci posłuszeństwa. Takie zamieszanie może skutkować ospałością i brakiem energii. Niektórzy mogą spać w dzień, a w nocy być pobudzonym. Wszystko to obniża Twój nastrój. Możesz w czasie pełni odczuwać nadwrażliwość na dźwięki – hałas może doskwierać ci bardziej, Twoje ciało może być wrażliwsze na dotyk i zmiany temperatury. Zwykle jest Ci ciepło, a w pełnię Księżyca zaczynasz marznąć lub odwrotnie.
Pełnia Księżyca a twoje relacje
W pełnię Księżyca możesz czuć negatywny stosunek do ludzi lub sytuacji, z którymi musisz się skonfrontować. Nie podejmuj więc wtedy żadnych poważnych rozmów, ani wiążących deklaracji. Twoje czarnowidztwo czy chwilowy pesymizm, spowodowany pełnią Księżyca może mieć zły wpływ na trzeźwą ocenę sytuacji. Wykorzystaj ten czas raczej na autorefleksję, niż konfrontację. Ogranicz działanie, unikaj ważny spotkań z innymi, zwłaszcza biznesowych. Zadbaj o siebie i skup się na tym, co możesz dla siebie zrobić. A jeśli w pełnię Księżyca jakiś temat mocno wybrzmiewa, przyjrzyj się mu i zastanów jak możesz rozwiązać problem przez zmianę swojego nastawienie lub przekroczenie schematu myślowego.
Pełnia może wpłynąć na Twój apetyt
Mogą pojawić się dziwne zachcianki. Zaczniesz mieć apetyt na jedzenie, na które zwykle nie zwracasz uwagi. Słodycze mogą dla ciebie nie istnieć, a w pełnię zajadasz się czekoladą albo lodami. Bywa, że Księżyc w pełni zaostrza apetyt. Jeśli nie chcesz przytyć, unikaj jedzenia późnych kolacji. Staraj się najadać w pierwszej części dnia. Jeśli masz ochotę na słodycze zastąp je surowymi lub duszonymi owocami. Jedz więcej kaszy i strączków, ogranicz białe pieczywo i makaron. Zadbaj o siebie wypijając odpowiednią ilość wody – ok. 1.5 – 2 litrów dziennie. Jeśli w pełnię nie masz szczególnie ochotę na jedzenie, wykorzystaj ten czas na głodówkę. Ostatni posiłek zjedz około 15-16, a następny, drugiego dnia o 14. Dzięki temu Twój organizm będzie miał czas na regenerację i oddech między jednym, a drugim posiłkiem.
Czego nie robić w pełnię Księżyca?
1. Ogranicz wszelką aktywność: spotkania, ćwiczenie, podróżowanie.
2. Nie podejmuj ważnych decyzji, dotyczących zmian: przeprowadzki, zmiany pracy, kończenia relacji.
3. Nie zaczynaj nowych projektów i przedsięwzięć. Podjęte teraz decyzje mogą nie być do końca przemyślane.
4. Myśl pozytywnie. Nie bądź małostkowy ani w stosunku do samego siebie, ani względem ludzi z którymi pracujesz, czy partnera. Staraj się skupiać na pozytywnych aspektach życia. Jeśli czujesz, że zalewa cię fala złości lub innej trudnej emocji, porozmawiaj z przyjacielem, idź na długi spacer, weź relaksującą kąpiel, napisz list do samego siebie albo do osoby, na którą jesteś zły – nie musisz go wysyłać.
Tekst: M.W.
Foto: Unsplash