Wiele chorób jest efektem niedoborów nie tylko witamin, ale i minerałów. Przy ich regularnym dostarczaniu w dobrze przyswajalnej formie poprawia się stan zdrowia, a witalność i radość utrzymują przez długie lata. Latem woda jest na wagę złota i nie może być byle jaka! Taką o uporządkowanej strukturze i przesyconą minerałami uzyskasz, trzymając w niej odpowiednie kamienie, które ją nimi nasycą. W tym tekście:
Jak nasycić wodę minerałami i jak jej używać?
Wypłukane kamienie (po 50 g szungitu, krzemienia, kwarcu i kryształu na 1 l wody) włóż do słoja i zalej wodą z kranu, zakryj. Zostaw na ok. 6 godzin na słońcu, potem odstaw w ciemne miejsce na 1 dobę. Szungit i kryształ trzymają zanieczyszczenia przy dnie, więc nabieraj wodę chochlą. Pij 3–4 razy dziennie po szklance, najlepiej na pusty żołądek. Gdy zostanie ok. 4 cm wody nad kamieniami, wylej resztkę, a kamienie przepłucz. Nalej nowej wody. Szungit trzeba wymienić po 4 miesiącach, ale jeśli masz szungit szlachetny, będzie działał wiele lat.
Woda krzemowa hamuje starzenie i odchudza
Jednym z minerałów, których niedobory często boleśnie odczuwamy nie tylko w stawach, jest krzem. W ogromnej ilości zawierają go pospolite krzemienie. Krzem oczyszcza organizm z trujących substancji, neutralizuje wirusy i bakterie, reguluje poziom cukru we krwi, obniża poziom cholesterolu, wzmacnia odporność, poprawia elastyczność naczyń krwionośnych, pomaga w leczeniu chorób zwyrodnieniowych, jest remedium na osteoporozę, usprawnia pracę nerek, działa przeciwzapalnie, poprawia koncentrację, zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry i włosów, pomaga schudnąć.
Uwaga! Krzemień do celów zdrowotnych nie może zawierać elementów wapiennych.
Szungit filtruje wodę, poprawia koncentrację
To wyjątkowa odmiana węgla, występuje tylko w północno-zachodniej Rosji. Szungit pochłania wszelkie zanieczyszczenia, metale ciężkie, pestycydy, bakterie i inne drobnoustroje, więc jest doskonałym filtrem wody. Pomaga na rozbiegane myśli i emocje, które wymykają się spod kontroli.
Kwarc różowy podnosi libido i płodność
Woda, w której się moczy, przejmuje jego właściwości lecznicze, upiększające i energetyczne. Kwarc zmniejsza stres, stabilizuje rytm serca, zapobiega zatorom, łagodzi kaszel i zawroty głowy. Usuwa nadmiar wody z organizmu i toksyny, zmniejsza problemy w sferze seksualnej, zwiększa płodność. Jako tonik likwiduje zmarszczki i koi podrażnienia. Kwarc różowy emanuje wibracją miłości, radości i emocjonalnego ciepła. Wzmacnia wrażliwość i empatię, budzi poczucie szczęścia i romantyczne uczucia. Uzdrawia relacje i negatywne emocje, usuwa depresję, lęki, podnosi samoocenę.
Kryształ górski pomoże na migrenę
Jego struktura wewnętrzna jest bardzo uporządkowana i tę cechę przekazuje wodzie. Strukturyzuje ją, oczyszcza i energetyzuje, poprawia jej jakość i smak. Picie wody poddanej działaniu kryształu górskiego niweluje bóle głowy i migreny, zaburzenia układu krążenia, bóle pleców, dolegliwości reumatyczne, obniża ciśnienie, doskonale sprawdza się przy schorzeniach wątroby i nerek.
Jak pić wodę? Oto pięć ważnych zasad
Sprawa wydaje się prosta – wychylasz szklankę i już! Jednak mało kto wie, że nieumiejętne picie wody może przyczynić się do… problemów zdrowotnych! Migren, bólu stawów, gorszego trawienia, problemów skórnych, wypadania włosów, problemów z sercem i nerkami, ospałości. Jak ją pić i jak nie pić, by wspomagała zdrowie?
- Nie pij przed i zaraz po posiłku, bo rozrzedza kwasy żołądkowe i utrudnia trawienie, a treści zalegają w żołądku. To upośledza wchłanianie składników odżywczych, powoduje bolesne kłucia i wzdęcia. Pij co najmniej 30 minut przed i godzinę po jedzeniu.
- Nie pij, gdy nie chce ci się pić – rozrzedzasz w ten sposób stężenie elektrolitów w komórkach i… puchniesz.
- Nie pij duszkiem – woda przeleci przez ciało i się nie nawodnisz. Ślina ma odczyn zasadowy, dzięki czemu stabilizuje ilość kwasu w żołądku, a wypicie naraz dużej ilości wody powoduje, że nie ma ona szansy zadziałać – pojawiają się wzdęcia i gazy. W ten sposób można też przybrać na wadzie, bo żołądek nie ma możliwości prawidłowo strawić jedzenia. Pij powoli, małymi łykami.
- Nie pij bardzo zimnej wody – nie tylko narażasz się na ból stawów czy anginę, ale hamuje ona też procesy trawienne, obkurczając naczynia krwionośne. Utwardza tłuszcze z jedzenia, co utrudnia ich rozkładanie. Najzdrowsza woda to ta o temperaturze pokojowej i letnia.
- Nie pij na stojąco – w tej pozycji nerki nie są w stanie dobrze filtrować wypitej wody, przez co gromadzi się ona w stawach prowadząc do bólu, a nawet artretyzmu.
Tekst: Natalia Badowiec
Foto: Unsplash